Uwaga! Aktualnie są dostępne miejsca na terapię stacjonarną w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka. Podjęcie leczenia nie wymaga żadnych badań, skierowania od lekarza i ubezpieczenia z NFZ. Jesteśmy ośrodkiem prywatnym

Zadzwoń do nas
+48

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień od alkoholu

Jak wynika z raportów Światowej Organizacji Zdrowia, alkohol jest trzecią substancją najbardziej zagrażająca zdrowiu Europejczyków. Statystyczny mieszkaniec naszego kraju wypija rocznie więcej alkoholu, niż wynosi średnie spożycie na kontynencie. Dodatkowo notujemy niewielki odsetek abstynentów, a sprzedaż i konsumpcja mocniejszych trunków rośnie. Zainteresowanych nie odstraszają ani ograniczenia prawne (zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, zakaz sprzedaży alkoholu osobom nieletnim), ani ceny. Tymczasem publiczne, jak i prywatne ośrodki leczenia uzależnień pełne są osób, dla których z pozoru niegroźne popijanie skończyło się odwykiem.
Większość alkoholików w początkowym stadium choroby bagatelizuje problem, a nawet nie dopuszcza do siebie myśli o tym, że utracili kontrolę nad piciem i popadają w nałóg. Objawem niepokojącym powinna być nie tylko większa częstotliwość  i ilość spożywanego alkoholu, ale też wzrastająca tolerancja organizmu na substancję psychoaktywną, trudny do pokonania przymus picia, tzw. głód alkoholowy oraz powtarzające się i nasilające symptomy zespołu abstynencyjnego.
Niestety alkoholizm ma nie tylko zły wpływ na zdrowie, ale również na relacje społeczne. Uzależniony niszczy życie swoje i swoich najbliższych, zaniedbuje rodzinę, dzieci, nierzadko zaprzepaszcza karierę zawodową, traci dobrą pracę, popada w konflikty z prawem. Wreszcie dochodzi do takiego etapu, w którym niezbędna jest profesjonalna pomoc.
Prywatne ośrodki leczenia uzależnień oferują różnorodne formy wsparcia dla alkoholików i ich rodzin. Warto skorzystać z ich pomocy, tym bardziej że tego typu centra gwarantują bardzo korzystne ceny terapii.

Pozwól nam sobie pomóc, telefon do nas nic Cię nie kosztuje.

Menu
Nasutów 181, 21-025 Niemce
Zadzwoń do nas
+48