Uwaga! Aktualnie są dostępne miejsca na terapię stacjonarną w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka. Podjęcie leczenia nie wymaga żadnych badań, skierowania od lekarza i ubezpieczenia z NFZ. Jesteśmy ośrodkiem prywatnym

Zadzwoń do nas
+48

Alkoholizm a potencja

Dziś poruszamy temat bardzo istotny dla mężczyzn. Zajmiemy się wpływem alkoholizmu na potencję. W przekonaniu wielu osób alkohol zwiększa ochotę na seks. Nie idzie to jednak w parze z faktycznymi możliwościami seksualnymi.

Alkohol przez swoje działanie rozluźniające może powodować większą swobodę, jednak nie pozwala na satysfakcjonujące współżycie. Dodatkowo wskutek długiego picia alkoholu, trwale zostaje uszkodzona wątroba, która jest odpowiedzialna za produkcję przekaźników testosteronu. Te zmiany chemiczne, powodują w konsekwencji obniżoną ochotę na seks i wpływa negatywnie na męską erekcję. Spożywanie alkoholu w dużych ilościach wpływa również na zaburzenia świadomości, uwagi, poczucia położenia własnego ciała, zwiększa agresję. Wszystkie te czynniki uniemożliwiają osiągnięcie pełnej gotowości seksualnej u mężczyzn. Zaburzenia potencji najczęściej są powodowane właśnie nadmiernym spożywaniem alkoholu. Dla wielu mężczyzn jest to wstydliwy temat. W ośrodku terapii uzależnień powinna zostać zapewniona atmosfera bezpieczeństwa i otwartości, pozwalająca na rozmowę o tym problemie. Terapeuta indywidualny w trakcie terapii rozmawia z pacjentem i udziela pewnych wskazówek, jak pracować aby poprawić satysfakcję z życia seksualnego.

Pozwól nam sobie pomóc, telefon do nas nic Cię nie kosztuje.

Menu
Nasutów 181, 21-025 Niemce
Zadzwoń do nas
+48