Uwaga! Aktualnie są dostępne miejsca na terapię stacjonarną w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka. Podjęcie leczenia nie wymaga żadnych badań, skierowania od lekarza i ubezpieczenia z NFZ. Jesteśmy ośrodkiem prywatnym

Zadzwoń do nas
+48

Alkoholizm leczenie

Alkoholizm jest chorobą, która niszczy ciało i umysł. Leczenie tej dolegliwości okazuje się jednak bardzo skomplikowane, gdyż osoba dotknięta problemem niejednokrotnie nie akceptuje swojej choroby, nie chce przyznać, że potrzebuje wsparcia i pomocy, że sama nie daje sobie rady. Dopiero zrozumienie faktu własnego uzależnienia otwiera drogę skutecznej terapii. Niestety jest to dopiero pierwszy krok w długim, trudnym i wymagającym ogromnego samozaparcia procesie wychodzenia z nałogu.

W tym ciężkim okresie osoba dotknięta alkoholizmem potrzebuje bezwzględnego wsparcia ze strony najbliższych. Jest to bowiem czas wytężonej, intensywnej i żmudnej pracy nad sobą, radykalnych zmian w życiu, podporządkowania się zasadom i rygorom, wypracowania nowych nawyków i metod radzenia sobie z przeciwnościami, stresem, codziennymi problemami.

W leczeniu alkoholizmu zazwyczaj stosuje się kompleksowo opracowaną terapię psychologiczną. Niekiedy niezbędne są konsultacje psychiatryczne, a w skrajnych wypadkach wycieńczenia i powikłań somatycznych – również wizyty u lekarzy innych specjalności.

Psychoterapia uzależnienia jest złożonym procesem, który ma na celu możliwie jak najtrwalsze zmiany dotyczące przekonań, przyzwyczajeń, zachowań, ale też postaw w relacjach z innymi, sposobów myślenia, czy odczuwania. Zazwyczaj plan wychodzenia z uzależnienia rozłożony jest w czasie i podporządkowany programowi opracowanemu przez psychoterapeutę, a zaakceptowanemu przez pacjenta. Od poziomu zaangażowania i determinacji alkoholika w dużym stopniu zależy powodzenie leczenia.

Zapraszamy pacjentów z obszaru całego kraju (w tym z województw: mazowieckiego, lubelskiego, małopolskiego i innych) do prywatnego ośrodka leczenia alkoholizmu, w którym stosujemy wysoce skuteczną Terapię Europejską.

Pozwól nam sobie pomóc, telefon do nas nic Cię nie kosztuje.

Menu
Nasutów 181, 21-025 Niemce
Zadzwoń do nas
+48