Uwaga! Aktualnie są dostępne miejsca na terapię stacjonarną w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka. Podjęcie leczenia nie wymaga żadnych badań, skierowania od lekarza i ubezpieczenia z NFZ. Jesteśmy ośrodkiem prywatnym

Zadzwoń do nas
+48

Alkoholizm leczenie Warszawa

Eksperci przyznają, że leczenie odwykowe w przypadku alkoholizmu wpływa pozytywnie na zwiększenie szans utrzymania abstynencji. Jedną z kluczowych metod stosowanych w ośrodkach leczenia uzależnień (w Warszawie i innych miastach w kraju) jest psychoterapia. Środki farmakologiczne stosuje się sporadycznie, jako formę pomocniczą, dodatkową, w szczególności podczas nasilonych zespołów abstynencyjnych.

Dla powodzenia leczenia kluczowe znaczenie ma postawa alkoholika. W pierwszej fazie najważniejsze jest rozpoznanie problemu i przyznanie, że utraciło się kontrolę nad piciem, że jest się uzależnionym. W kolejnych etapach trzeba uświadomić sobie szkody, jakie nałóg wyrządził nam i naszym najbliższym oraz przyjrzeć się mechanizmom napędzającym, skłaniającym do sięgania po kieliszek.

Trzeba rozpoznać te sytuacje, które sprzyjają utrwalaniu nałogu, dowiedzieć się, kiedy najtrudniej powstrzymać nam się przed rozpoczęciem picia. Wychwytywanie tych momentów i trening zachowań są kluczem do utrzymania abstynencji. Wypracowanie pewnych postaw (np. odmawianie alkoholu przy różnych okazjach towarzyskich) i technik radzenia sobie ze stresem, kłopotami, trudnościami bez sięgania po alkohol również sprzyja wychodzeniu z nałogu. Niezbędne jest, by alkoholik wypracował wraz z terapeutą alternatywne metody rozwiązywania problemów, wyrobił nowe, pozytywne nawyki w miejsce starych, niepożądanych.

Skuteczne sposoby pracy w tym zakresie oferuje Państwu Ośrodek Terapii Europejskiej. Zapraszamy pacjentów z całej Polski (w tym także z miast, takich jak: Warszawa, Kraków, Lublin Białystok, Poznań i innych) do podjęcia skutecznego leczenia alkoholizmu.

Pozwól nam sobie pomóc, telefon do nas nic Cię nie kosztuje.

Menu
Nasutów 181, 21-025 Niemce
Zadzwoń do nas
+48