Uwaga! Aktualnie są dostępne miejsca na terapię stacjonarną w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka. Podjęcie leczenia nie wymaga żadnych badań, skierowania od lekarza i ubezpieczenia z NFZ. Jesteśmy ośrodkiem prywatnym

Zadzwoń do nas
+48

Terapia alkoholowa

W obecnych czasach coraz większa ilość ludzi popada w nałóg alkoholowy. Nie tylko ten nałóg, ale także każde inne uzależnienie, niesie bardzo poważne i groźne skutki dla funkcjonowania osoby. Uzależnieni, którzy borykają się z nadużywaniem alkoholu, powinni zostać skierowani na terapię alkoholową, której cena jest uzależniona od pewnych czynników.

Cena terapii alkoholowej zależy od tego, w jakie formie się odbywa. Osoba uzależniona od alkoholu może bowiem udać się do specjalnego ośrodka leczenia uzależnień, może przychodzić systematycznie na sesje w stacjonarnej poradni leczenia uzależnień, lub poddać się hospitalizacji. Jeżeli uzależniony decyduje się na wyjazd do ośrodka leczenia uzależnień, cena terapii alkoholowej będzie zależeć między innymi od czasu trwania leczenia. Terapia może odbywać się w sześć, cztery, trzy lub dwa tygodnie. W tym przypadku jednak jest tak, że im dłużej trwa leczenie, tym większa szansa na zakończenie terapii powodzeniem. Cena terapii alkoholowej jest uzależniona od stosowanej podczas jej trwania pomocy lekarskiej i środków farmakologicznych. Na całkowitą cenę terapii alkoholowej wpływa również rodzaj stosowanych metod, narzędzi oraz materiałów.

Ile wynosi cena terapii alkoholowej w przypadku prywatnych ośrodków odwykowych? Minimalna cena to osiemset złotych, która jednak w większości przypadków jest wyższa. Koszty, które musimy ponieść zależą od standardu ośrodka i oferowanych atrakcji oraz udogodnień dla pacjentów. Jeżeli dany obiekt proponuje pyszne posiłki, bogato wyposażone pokoje z łazienką, jacuzzi, kort tenisowy, saunę, to pewne, że cena terapii alkoholowej wzrośnie.

Każda osoba posiada różne możliwości finansowe, co sprawia, że każdy pacjent powinien wybrać taką formę leczenia alkoholizmu, na jaką może sobie pozwolić. Regularne spotkania w prywatnych poradniach leczenia uzależnień nie są drogie, ponieważ pacjent nie ponosi kosztów jedzenia, noclegu, korzystania z łazienki i całodobowej opieki ekipy profesjonalistów – lekarza, pielęgniarki, psychologa.

Pozwól nam sobie pomóc, telefon do nas nic Cię nie kosztuje.

Menu
Nasutów 181, 21-025 Niemce
Zadzwoń do nas
+48