Uwaga! Aktualnie są dostępne miejsca na terapię stacjonarną w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka. Podjęcie leczenia nie wymaga żadnych badań, skierowania od lekarza i ubezpieczenia z NFZ. Jesteśmy ośrodkiem prywatnym

Zadzwoń do nas
+48

Alkoholizm

Terapia – odwyk

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu Terapia Europejska – alkoholizm leczenie

Uzależnienie od alkoholu to w dzisiejszych czasach duży problem społeczny. Alkoholikom w wyjściu z nałogu potrzebna jest pomoc, ponieważ zwykle tracą oni kontrolę nad piciem i nie są w stanie wyjść na prostą samodzielnie. Do tego każda wypita butelka wyrządza w organizmie alkoholika kolejne szkody. Jednym z możliwych wyjść z tej sytuacji jest skierowanie takiej osoby na prywatne leczenie alkoholizmu.

Odbywa się ono w specjalnie przygotowanych do tego ośrodkach, na czas leczenia osoby uzależnionej stają się one jej drugim domem. Zwykle terapia trwa stosunkowo długi okres czasu, zależy to jednak za każdym razem od indywidualnych potrzeb danego pacjenta.

Wybierając prywatny ośrodek leczenia uzależnienia od alkoholu należy dowiedzieć się, czy jego kadra dysponuje odpowiednim wykształceniem oraz doświadczeniem, aby udzielić alkoholikowi skutecznej pomocy, zobacz alkoholizm leczenie. Warto przejrzeć dostępne publicznie certyfikaty i zaświadczenia osób pracujących w tym ośrodku, aby mieć pewność co do ich kompetencji. Należy też zwrócić uwagę na to, czy w zakładzie tym zatrudniony jest psychiatra oraz pielęgniarki. Pomóc w wyborze odpowiedniego miejsca powinny również opinie osób korzystających w przeszłości z pomocy danego ośrodka, których możemy poszukać w internecie. Trzeba zrobić wszystko co możliwe, aby osoba uzależniona trafiła do zakładu, w którym zapewnione mieć będzie nie tylko dobre warunki leczenia, ale też lokalowe. Czyste, dobrze wyposażone pokoje ze ścianami pomalowanymi w łagodne barwy- to powinien być standard w tego typu obiektach.

Samo leczenie w specjalnym ośrodku powinno być wspomagane życzliwością bliskich i przyjaciół uzależnionego. Powinien on przez cały okres terapii czuć ich wsparcie. Z pewnością przyspieszy to proces powrotu na życiową prostą.

POMOC DLA CIEBIE

Terapia leczenia uzależnień, dzięki której wygrasz walkę z nałogiem
i więcej do niego nie wrócisz.

Menu
Nasutów 181, 21-025 Niemce
Zadzwoń do nas
+48