Uwaga! Aktualnie są dostępne miejsca na terapię stacjonarną w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka. Podjęcie leczenia nie wymaga żadnych badań, skierowania od lekarza i ubezpieczenia z NFZ. Jesteśmy ośrodkiem prywatnym

Zadzwoń do nas
+48

Leczenie alkoholizmu cena

prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu

Prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu ceny

Człowiek na co dzień styka się z różnorodnymi substancjami chemicznymi. Niektóre spośród nich stosujemy bez obaw, inne bywają bardzo szkodliwe, a wykorzystywane niewłaściwie lub w zbyt dużych dawkach – okazują się nawet trujące. Wśród substancji chemicznych o dużym znaczeniu gospodarczym możemy wyróżnić alkohole. Mają szerokie zastosowanie i są powszechnie używane w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, medycznym, paliwowym i spożywczym.
Spośród wszystkich substancji chemicznych zawierających grupę hydroksylową niewątpliwie jedna wysuwa się na prowadzenie, jeśli chodzi o zastosowanie w codziennym życiu –  etanol. Jest to główny składnik większości napojów alkoholowych: wódek, koniaków, rumów, likierów, win, nalewek, piw, miodów i innych trunków określanych potocznie jako wyskokowe. Spożywany w  różnej postaci wpływa na ludzki organizm, powodując nadmierną wesołość, ogólną poprawę samopoczucia, rozluźnienie, większą wiarę we własne możliwości i spowolnienie reakcji na bodźce.
Wysokoprocentowe napoje jako popularna używka niejednokrotnie prowadzą do rozwinięcia nałogu, czyli alkoholizmu. Choroba ta z kolei pociąga za sobą bardzo poważne konsekwencje. Są one związane z zaburzeniami dotyczącymi bezpośrednio organizmu osoby uzależnionej, ale też jego życia rodzinnego, społecznego, zawodowego. Wychodzenie z choroby alkoholowej jest trudne, co nie znaczy, że niemożliwe. I chociaż alkoholikiem jest się już na zawsze, to jednak warto podjąć trud zawalczenia o siebie i swoje życie.
Ile kosztuje leczenie alkoholizmu? Wszystko zależy od obranych metod i środków, zaawansowania choroby, czasu terapii i zaangażowania pacjenta. Niewątpliwie jednak zyski przewyższają w tym wypadku wszelkie poniesione wydatki, straty i wysiłki. Alkohol bowiem potrafi zniszczyć w życiu człowieka to, co bezcenne: rodzinę, związki z ludźmi, uczucia.

Pozwól nam sobie pomóc, telefon do nas nic Cię nie kosztuje.

Menu
Nasutów 181, 21-025 Niemce
Zadzwoń do nas
+48