Uwaga! Aktualnie są dostępne miejsca na terapię stacjonarną w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka. Podjęcie leczenia nie wymaga żadnych badań, skierowania od lekarza i ubezpieczenia z NFZ. Jesteśmy ośrodkiem prywatnym

Zadzwoń do nas
+48

Terapia leczenia uzależnień, dzięki której
raz na zawsze wygrasz walkę z nałogiem
zamieniając go na zdrowe nawyki

Jeśli czytasz ten tekst, to znaczy, że prawdopodobnie Ty lub bliska Ci osoba boryka się z problemem uzależnienia. Zapewne szukasz pomocy. Chcesz poznać odpowiedź na pytanie: jak walczyć z uzależnieniem, tak aby raz na zawsze odczuć ulgę płynącą z pełnego uwolnienia się od nałogu? W tym miejscu nie znajdziesz informacji na temat przebiegu i skutków uzależnienia od konkretnych substancji lub zachowań (jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej na ten temat, zajrzyj w jeden z odnośników: alkoholizm, narkomaniadopalacze, hazard). Poruszymy tutaj nieco inny temat. Naszym celem jest rzucenie nowego światła na problem nałogów.

Co wiemy o uzależnieniach?

Uzależnienie jest postrzegane przez większość społeczeństwa jako coś bardzo negatywnego. Mówimy o osobach uzależnionych, że niszczą samych siebie oraz wyniszczają rodziny. Część z nas uważa, że uzależnienia powstają jako skutek braku hamulców w „umilaniu” sobie czasu poprzez nadmierne spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków i dopalaczy lub np. uprawianie hazardu.
Niewątpliwie sądzimy, że zachowania osób dotkniętych problemem uzależnienia są złe – lub przynajmniej, były złe w przeszłości. Brak odpowiedzialności, samodyscypliny, umiaru, silnej woli, głupota … Moglibyśmy tak wymieniać w nieskończoność. Pytanie: czy aby nie trywializujemy problemu ludzi uzależnionych?

Uzależnienia – jak jest naprawdę?

Prawda jest zgoła inna, niż mogłoby nam się wydawać. W USA i Europie Zachodniej społeczeństwo jest dotknięte uzależnieniami w takim samym lub znacznie większym stopniu niż my, Polacy. Bardziej rozwinięta służba medyczna oraz lata praktyk doprowadziły tamtejszych ekspertów w leczeniu uzależnień do wniosków, które nie są jeszcze popularne w naszym kraju. Według amerykańskich specjalistów uzależnienie jest chorobą przede wszystkim biologiczną związaną z wadliwą pracą pewnych obszarów mózgu, która wymaga leczenia, tak samo jak cukrzyca czy miażdżyca serca. Niestety, uzależnienie jest też chorobą chroniczną, czyli taką – która może do nas powrócić. I powróci – jeśli nie wyleczymy jej u podstaw, tzn skupiając się na tym, co faktycznie ją spowodowało. W tym miejscu dochodzimy do meritum problemu. Według badań zachodnioeuropejskich psychiatrów, uzależnienia nie powstają na skutek braku pohamowania w odurzaniu swojego organizmu lub wykonywaniu pozornie przyjemnych czynności. Uzależnienia powstają z innego powodu. W wyniku stresu, destrukcyjnych myśli lub innego problemu ludzie bardziej, lub mniej podatni na uzależniania poszukują odskoczni życiowej. Ta odskocznia od dramatycznego stanu psychicznego ma im pozwolić zapomnieć o swoich problemach, przez chwilę poczuć się pewniejszym, bezpieczniejszym, szczęśliwszym lub czasem – nie czuć absolutnie nic.
Rzeczywistość jest inna niż to, jak ją postrzegamy. Proces wpadania w uzależnienie nie jest napędzany rządzą wrażeń, bądź dobrej zabawy. Jak zaczyna dochodzić do regularnego zażywania substancji uzależniającej lub wykonywania destrukcyjnej na dłuższą metę czynności, możemy mieć pewność, że dzieje się coś złego. Osoba wpadająca w uzależnienie prawdopodobnie właśnie odkryła coś, co pozwoli jej choćby na chwilę zapomnieć o problemie, który ją dotyka i poczuć ulgę. To coś stymuluje układ nagrody znajdujący się w naszym mózgu. Niestety, z biegiem czasu odskocznia zaczyna stawać się dla niej przymusem, nawet gdy już nie jest przyjemna. Dokładne zrozumienie mechanizmu uzależniania się pozwoliło zachodnioeuropejskim oraz amerykańskim psychologom i psychiatrom na opracowanie skutecznych metod leczenia. Różnią się one od tych stosowanych po dzień dzisiejszy w większości ośrodków terapeutycznych w Polsce, zarówno w tych państwowych, jak i prywatnych.

Terapia uzależnień kiedyś a dziś

Popularna w naszym kraju oraz niegdyś w państwach Europy Zachodniej i Ameryce metoda leczenia uzależnień, zwana terapią strukturalną – Modelem Minessota powstała jeszcze w latach 40-tych ubiegłego stulecia. Jednym z najistotniejszych założeń tej metody, jest uznanie zaprzeczeń jako najważniejszego objawu uzależniania. Mamy tutaj na myśli nie tylko zaprzeczenie choroby przez uzależnionego, ale również przez jego rodzinę. Cały program terapii opartej na Modelu Minessota koncentruje się na tym, aby uzmysłowić uzależnionemu, co zniszczył w swoim życiu. Jaką krzywdę wyrządził sobie, a jaką rodzinie.
Jednym z elementów planu terapii strukturalnej są codziennie „prace domowe” – polegające na pisaniu referatów na temat swojej nietrzeźwej przeszłości. Co złego zrobiłem, kogo skrzywdziłem. Tego typu podejście do uzależnienia wiąże się z daleko idącymi konsekwencjami. Pacjenci podczas terapii odczuwają silne poczucie winy za to „co zrobili”. Są skoncentrowani na własnej destrukcji, zamiast na rozwiązaniu problemu, który sprowokował uzależnionego do popadnięcia w nałóg. Kończąc terapię, towarzyszy im poczucie wstydu i dystansu do innych ludzi. Podczas terapii nie skupiali się na tym aby się wzmocnić. Być może właśnie dlatego, aż 80% ludzi w Polsce, którzy kończą terapię leczenia uzależnień wraca w przeciągu 2 lat do swojego nałogu. Zapewne towarzyszy Ci teraz pytanie, czy jest jakaś alternatywa?

Rozwiąż Problem u Podstaw!

Jesteśmy grupą ekspertów zajmujących się leczeniem uzależnień. Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w pomaganiu chorym, które wynieśliśmy z pracy w państwowych i prywatnych ośrodkach terapeutycznych oraz bogatą wiedzę na temat praktyk leczenia stosowanych na zachodzie Europy. Owe praktyki determinują w znaczny sposób metody, dzięki którym pomagamy osobom uzależnionym. Wierzymy, że nowoczesne podejście do leczenia uzależnień bazujące na zrozumieniu przyczyn, które wywołały uzależnienie w połączeniu z intensywną pracą nad pacjentem pozwoli zamienić uzależnienie w nowe, zdrowe nawyki oraz raz na zawsze wygrać walkę z nałogiem. Wierzymy również w to, że osoby uzależnione nie doprowadziły do swojego problemu poprzez lekkomyślność czy z czystej złośliwości. Zakładamy, że każdy człowiek z natury jest dobry i nie chce krzywdy ani swojej, ani innych osób. Ludzi uzależnionych postrzegamy tak samo jak nas samych i ubolewamy nad ich problemem. Tworząc dla nich najlepsze warunki do walki z nałogiem, wkładając w to całe nasze serce liczymy na to, że pomożemy wszystkim potrzebującym.

terapia_europejska_layout_www-o-terapii_13

Terapia Europejska jest metodą leczenia uzależnień, która bazuje na zachodnioeuropejskich oraz amerykańskich modelach pracy z pacjentem. Jej głównym założeniem jest zmiana uzależnień w zdrowe nawyki. Terapia Europejska jest wysoce skuteczną alternatywą w porównaniu do stosowanych w Polsce programów terapeutycznych opartych na podejściu strukturalnym (Model Minnesota). Głównym założeniem Terapii Europejskiej jest wychwycenie starych nawyków które generowały potrzebę zażywania substancji lub wykonywania czynności uzależniających i zastąpienie ich nowymi nawykami, które tej potrzeby nie będą generować. W terapii będziemy uczyć w jaki sposób będziemy osiągali przyjemność, zadowolenie z życia bez środków czy zachowań uzależniających.

Terapia Europejska to 4 tygodnie intensywnej walki z Twoją chorobą, które przebiegają wg ściśle opracowanego programu:

TYDZIEŃ CEL

1

TYDZIEŃ PRACY
NAD BUDOWANIEM MOTYWACJI
DO ZMIANY NAWYKÓW
Zbudowanie u pacjenta motywacji
do trzeźwienia i rozpoczęcia pracy
nad zmianą w życiu.

2

TYDZIEŃ PRACY NAD IDENTYFIKACJĄ
CHOROBY, DESTRUKCYJNYCH NAWYKÓW
ZWIĄZANYCH Z CHOROBĄ I WZMACNIANIE
MOTYWACJI DO ICH ZMIANY
Identyfikacja przez pacjenta własnego uzależnienia,
zrozumienie czynników warunkujących uzależnienie
oraz nabycie praktycznych umiejętności
pracy nad sobą w obszarze choroby.

3

TYDZIEŃ PRACY
NAD ZMIANĄ
NAWYKÓW
Identyfikacja destrukcyjnych nawyków
w obszarze emocji, myśli, zachowań
i opracowanie sposobu ich zmiany.
Określenie nowych nawyków.

4

TYDZIEŃ PRACY
NAD ZASOBAMI PACJENTA
I TRENING WZMACNIANIA
NOWYCH NAWYKÓW
Uświadomienie pacjentowi jego mocnych stron,
zasobów celem wykorzystania ich
w utrwalaniu nowych nawyków.

Pacjenci realizują cele stawiane im w określonych fazach leczenia, dzięki starannie dobranym metodom terapeutycznym, takim jak:

 • Zajęcia terapii grupowej
 • Sesje terapii indywidualnej
 • Realizacja założeń treningowych (budowanie zdrowego nawyku)
 • Trzymanie właściwej diety (budowanie zdrowego nawyku)
 • Realizacja higienicznego trybu życia (budowanie zdrowego nawyku)

Drogi czytelniku!

W tym momencie nadszedł czas, abyśmy złożyli Ci propozycję odbycia terapii bazując na naszych metodach walki z uzależnieniami. Najskuteczniejszą metodą leczenia uzależnień opierającą się na Terapii Europejskiej jest terapia stacjonarna. Zapraszamy Cię do skorzystania z możliwości odbycia terapii w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka – magicznym miejscu, znajdującym się w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Ośrodek Terapii Europejskiej – Kozłówka to komfortowe miejsce, w którym nasza specjalnie przeszkolona kadra terapeutyczna pomoże Ci bezpowrotnie wygrać walkę z nałogiem. Więcej na ten temat przeczytasz klikając w ten link.
Jeśli jednak z jakiegokolwiek powodu nie możesz odbyć terapii w trybie całodobowym, mamy dla Ciebie przygotowaną alternatywę. Instytut Terapii Europejskiej w Lublinie to miejsce, w którym leczymy uzależnienia w systemie popołudniowym poprzez udział w zajęciach grupowych lub sesjach terapii indywidualnej. Więcej na ten temat przeczytasz klikając w ten link.

Terapia w Ośrodku Terapii Europejskiej  Kozłówka oraz w Instytucie Terapii Europejskiej w Lublinie jest prowadzona przez psychologów, certyfikowanych psychoterapeutów uzależnień oraz certyfikowanych trenerów rozwoju osobistego. Nasze kompetencje potwierdzają Państwowe Certyfikaty i Dyplomy.

Co zyskasz?

Podejmując leczenie metodą Terapii Europejskiej możesz liczyć na to, że:

 • raz na zawsze zwalczysz swój nałóg
 • poczujesz upragniony spokój ducha i normalność
 • odzyskasz kontrolę nad własnym życiem
 • odzyskasz zaufanie wśród bliskich
 • rozpoczniesz życie, które będzie miało cel
 • twoje życie stanie się barwne
 • wyjdziesz z nałogu bezpowrotnie
 • odzyskasz wartości, którymi będziesz się kierować w swoim życiu
 • nie będziesz narażony na nieprzyjemne emocje
 • nie będziesz nękany negatywnymi myślami
 • podejmiesz leczenie w komfortowych warunkach

Opinie naszych pacjentów

Dopiero z perspektywy czasu zdałem sobie sprawę, co to oznacza słowo alkoholizm. Moje samopoczucie oraz to, co siedziało mi w głowie to coś, czego ... DALEJ ›››
Janusz ze Szczecina, lat 58
uzależniony od alkoholu
Witajcie. Chciałem się z Wami podzielić moją opinią na temat zażywania dopalaczy, używek itp. Jak byłem w gimnazjum wielu moich kolegów paliło trawkę, czyli ... DALEJ ›››
Grzesiek, 23 lata
uzależniony od dopalaczy
Witam, piszę, żeby podzielić się ze wszystkimi moją radością i napełnić Was wszystkim optymizmem, że jak ktoś chce to może. Otóż jestem hazardzistką. Dwukrotnie ... DALEJ ›››
Ela z Elbląga ( 37l)
uzależniona od hazardu
Cześć, jestem alkoholikiem. Długo zastanawiałem się, czy się leczyć. Żyłem w przekonaniu, że dam sobie radę, że przecież rzucenie picia to żaden problem, że ... DALEJ ›››
Piotrek
uzależniony od alkoholu

Jeśli zastanawiasz się nad rozwiązaniem problemu Twojego uzależnienia lub bliskiej Ci osoby, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Skontaktuj się z nami już dziś i skorzystaj z 4-tygodniowego turnusu terapeutycznego!

Gwarancja wyleczenia

Nasze wieloletnie doświadczenie w pomaganiu osobom uzależnionym pozwoliło nam na lepsze zrozumienie ich problemu. Brak siły i wiary w to, że nasze życie mogłoby jeszcze nabrać barw powoduje, że odkładamy decyzję o podjęciu leczenia w czasie. Towarzyszy nam wówczas totalny brak motywacji do walki o nasze życie. Z myślą o problemach ludzi uzależnionych oraz znając swoją skuteczność w prowadzeniu terapii uzależnień wprowadziliśmy do naszej oferty gwarancję. Gwarancję, która ma za zadanie dodać pewności Tobie lub bliskiej Ci osobie. Pewności, że raz na zawsze wygrasz ze swoim nałogiem i zastąpisz go zdrowymi nawykami! Decydując się na 4-tygodniowy turnus terapeutyczny w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka nie ryzykujesz w zasadzie nic.  Jeśli zastosujesz się do naszych zaleceń, udzielimy Ci gwarancji, że po pierwsze – uwolnisz się od swojego nałogu, a po drugie – więcej do niego nie wrócisz. W przeciwnym wypadku, koszty Twojego leczenia pokryjemy z własnej kieszeni. Szczegóły gwaranacji znajdują się w regulaminie naszego ośrodka.

 

Podejmij leczenie!

Jeśli Ty lub bliska Ci osoba cierpi z powodu uzależnienia – nie trać cennego czasu. Problem sam na pewno się nie rozwiąże. Im wcześniej rozpoczniesz leczenie tym więcej zyskasz Ty i Twoi bliscy. Zaufaj, a inni zaczną ufać Tobie.

Pamiętaj!
Nigdy nie jest za późno na leczenie.

Pozwól nam sobie pomóc. Telefon do nas nic Cię nie kosztuje.

Menu
Nasutów 181, 21-025 Niemce
Zadzwoń do nas
+48