Uwaga! Aktualnie są dostępne miejsca na terapię stacjonarną w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka. Podjęcie leczenia nie wymaga żadnych badań, skierowania od lekarza i ubezpieczenia z NFZ. Jesteśmy ośrodkiem prywatnym

Zadzwoń do nas
+48

Prywatne ośrodki leczenia od alkoholu

Osoba, która popadła w uzależnienie, powinna uzyskać od swoich najbliższych pomoc. Nałóg wyniszcza jej organizm i doprowadza do destrukcji relacji rodzinnych, utraty pracy, zgubienia sensu życia i obniżenia funkcjonowania we wszelakich innych płaszczyznach. W sytuacji, kiedy nasz bliski boryka się z problemem alkoholowym, powinniśmy podjąć odpowiednie kroki, które pomogą mu pokonać nałóg. Jednym z możliwych rozwiązań, jest wysłanie alkoholika do jednego z prywatnych ośrodków leczenia uzależnień od alkoholu.

Aby poznać, czy nasz bliski lub znajomy uzależnił się od napojów wysokoprocentowych i wymaga skierowania do prywatnego ośrodka leczenia uzależnień od alkoholu, należy być świadomym, jakie symptomy świadczą o uzależnieniu. Jest to na przykład odczuwanie przez alkoholika bardzo silnego niepokoju i lęku na myśl o niemożliwości wypicia czy braku dostępu do napoju alkoholowego. Takie osoby gorączkowo poszukują butelki wódki czy piwa, są w stanie udać się po nie do sklepu, który znajduje się kilkanaście kilometrów od domu. Objawem uzależnienia jest również zwiększenie częstości picia, która nie ma już na celu sporadyczne rozerwanie się, a jest środkiem do wygłuszenia problemów, nieodczuwania strachu, wyrzutów sumienia oraz jest ucieczką od problemów. Do prywatnych ośrodków leczenia uzależnień od alkoholu powinny zostać skierowane także osoby, które piją w niedozwolonych sytuacjach, na przykład sięgają po alkohol w pracy, w miejscach publicznych, za kółkiem, będąc w ciąży czy karmiąc piersią. W prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień od alkoholu powinny przebyć terapię także osoby, u których występują luki pamięciowe związane z piciem alkoholu oraz których bliscy są znacznie zaniepokojeni i zmartwieni spożywaniem alkoholu przez daną osobę.

Leczenie w prywatnych ośrodki leczenia uzależnień od alkoholu sprawi, że alkoholik odzyska kontrolę nad swoim zachowaniem, odnajdzie wartości i sens swojego życia, a jego funkcjonowanie w środowisku będzie z powrotem źródłem radości i satysfakcji.

Pozwól nam sobie pomóc, telefon do nas nic Cię nie kosztuje.

Menu
Nasutów 181, 21-025 Niemce
Zadzwoń do nas
+48