Uwaga! Aktualnie są dostępne miejsca na terapię stacjonarną w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka. Podjęcie leczenia nie wymaga żadnych badań, skierowania od lekarza i ubezpieczenia z NFZ. Jesteśmy ośrodkiem prywatnym

Zadzwoń do nas
+48

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu

Podobno ten, kto stał się alkoholikiem, jest nim już na zawsze. Może być niepijący, ale choroby jako takiej nie uda mu się zwalczyć i pozbyć raz na zawsze. Do końca swoich dni będzie mierzył się z uzależnieniem. Nie oznacza to jednak, że nie ma szansy na godne życie w trzeźwości. Chociaż alkoholizm jest nieodwracalny, to jednak istnieją metody radzenia sobie z nałogiem, kontrolowania niebezpiecznego nawyku.

Trzeba mieć jednak świadomość, że pacjent, który przeszedł terapię (np. w prywatnym ośrodku leczenia alkoholizmu), musi bezwzględnie utrzymywać abstynencję. Nie wolno mu spożywać alkoholu w żadnych, nawet najmniejszych dawkach i pod żadną postacią. Już znikoma ilość etanolu np. w lekarstwie, syropie, cukierku, cieście może przyczynić się do nawrotu choroby.

Wychodzenie z uzależnienia jest o tyle trudne, że wiąże się nie tylko z ciężką próbą odstawienia alkoholu, zaprzestaniem picia, ale też powrotem do normalnego życia. Sama abstynencja i radzenie sobie z pokusami nie rozwiązuje wszystkich problemów. Już na trzeźwo alkoholik będzie musiał przyjrzeć się swojemu życiu, zmianom, jakie zaszły w jego otoczeniu, rodzinie wtedy, gdy on pozostawał w ciągu alkoholowym. Wówczas zauważy straty i zniszczenia, uświadomi sobie, co zaprzepaścił, nieustannie pijąc. Zarówno dla osoby uzależnionej, jak i jej rodziny jest to czas trudny, okres wyzwań i prób, budowania nowej rzeczywistości.

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu pozwala skutecznie wyjść z nałogu. W naszym centrum zespół doświadczonych specjalistów udziela profesjonalnej pomocy osobom zmagającym się z różnymi rodzajami uzależnień, między innymi: od alkoholu, hazardu, dopalaczy, narkotyków.

Pozwól nam sobie pomóc, telefon do nas nic Cię nie kosztuje.

Menu
Nasutów 181, 21-025 Niemce
Zadzwoń do nas
+48