Uwaga! Aktualnie są dostępne miejsca na terapię stacjonarną w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka. Podjęcie leczenia nie wymaga żadnych badań, skierowania od lekarza i ubezpieczenia z NFZ. Jesteśmy ośrodkiem prywatnym

Zadzwoń do nas
+48

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Warszawa

Przeciętny Polak spożywa ponad 13 litrów alkoholu rocznie – to więcej niż wynosi średnia europejska. Dodatkowo, w naszym kraju konsumpcja napojów wyskokowych wykazuje tendencję zwyżkową, podczas gdy w większości państw – spada. Mamy jeden z najniższych odsetków abstynentów, a na niebezpiecznym poziomie alkoholu używa aż 16% polskiego społeczeństwa. Coraz częściej po kieliszek sięgają nieletni. W ciągu roku z powodu nałogu umiera  kilkanaście tysięcy osób. Wśród nich są tacy, którzy nigdy nie podjęli żadnej formy walki z uzależnieniem, żadnej terapii (np. takiej jak odwyk zamknięty).
Jednak nadużywanie alkoholu wywołuje nie tylko zaburzenia zdrowotne. Z alkoholizmem wiąże się również wiele problemów społecznych i rodzinnych. Dochodzi do aktów przemocy, zaniedbywania i demoralizacji dzieci, konfliktów z prawem. Uzależnienie niszczy chorego i jego życie, sprzyja rozwojowi patologii, negatywnie wpływa na najbliższych: rodzinę, znajomych, bliskich, sąsiadów.
W przypadku choroby alkoholowej można mówić o uzależnieniu fizycznym i psychicznym. Pojawia się wewnętrzna konieczność, wymykający się woli przymus napicia się. Często alkoholik czuje potrzebę złagodzenia dyskomfortu związanego z odstawieniem alkoholu, złagodzenia nieprzyjemnych objawów i skutków. Jednocześnie szuka przyjemności, jakie daje spożywanie mocniejszych trunków: poczucia rozluźnienia, większej śmiałości w kontaktach towarzyskich, lepszego samopoczucia.
Wychodzenie z uzależnienia jest długą i trudną drogą. Niekiedy jedynym skutecznym sposobem walki okazuje się odwyk zamknięty. Wszystkim zainteresowanym taką formą pomocy oferujemy terapię w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień. Zapraszamy osoby z Warszawy, Lublina, Krakowa i innych miast Polski.

Pozwól nam sobie pomóc, telefon do nas nic Cię nie kosztuje.

Menu
Nasutów 181, 21-025 Niemce
Zadzwoń do nas
+48