Uwaga! Aktualnie są dostępne miejsca na terapię stacjonarną w Ośrodku Terapii Europejskiej – Kozłówka. Podjęcie leczenia nie wymaga żadnych badań, skierowania od lekarza i ubezpieczenia z NFZ. Jesteśmy ośrodkiem prywatnym

Zadzwoń do nas
+48

Terapia indywidualna dla alkoholika

Alkoholizm jest chorobą. Ten fakt nie jest powszechnie akceptowany przez opinię publiczną, nie funkcjonuje w zbiorowej świadomości jako niepodlegająca dyskusji oczywistość. Niemniej coraz więcej osób, szczególnie tych, które przynajmniej chwilowo zetknęły się z problemem, uznaje potrzebę leczenia alkoholizmu i rozumie, że z nałogu nie da się wyjść samodzielnie, bez  pomocy z zewnątrz. Terapia indywidualna dla alkoholika, ale też jego rodziny bywa często jedynym ratunkiem i szansą na normalne życie.

Alkoholizm opiera się na uzależnieniu od alkoholu etylowego. Osoba chora czuje nieodpartą potrzebę picia, doznawania skutków upojenia. Potrzebuje alkoholu, by poradzić sobie z problemami, stresem, wyzwaniami pojawiającymi się w codziennym życiu. Okresowe, kilkutygodniowe „ciągi” to też wynik unikania złego samopoczucia po odstawieniu alkoholu. Paradoksalnie osoba uzależniona pije, aby załagodzić skutki picia, jakie pojawiają się zazwyczaj następnego dnia po spożyciu.

Terapia Europejska – indywidualna dla alkoholika

Alkoholizm jest więc uzależnieniem fizycznym, gdyż łagodzimy objawy somatyczne, a w pewnym momencie tracimy kontrolę nad ilością wypijanego alkoholu i zwiększamy tolerancję organizmu na wysokoprocentowe trunki. Jednak nałóg dosięga nie tylko ciała, ale też naszej psychiki, gdyż sięgając po butelkę, kierujemy się na ogół potrzebą poprawy samopoczucia, chęcią rozluźnienia, uwolnienia od trosk i zmartwień.

Osoba uzależniona często nie zdaje sobie sprawy z powagi swojego problemu. Wypiera ze świadomości fakt, że cierpi na chorobę alkoholową i by z niej wyjść, potrzebuje specjalistycznego wsparcia. Pomocą w takim momencie okazuje się terapia indywidualna dla alkoholika.

Pozwól nam sobie pomóc, telefon do nas nic Cię nie kosztuje.

Menu
Nasutów 181, 21-025 Niemce
Zadzwoń do nas
+48